Tarihçe

1999 yılı sonunda mobilya aksesuarları konusunda faaliyete geçen Kent Dış Ticaret Ltd.Şti. VIOLE markası ile geçen zaman içerisinde gerek kaliteli ürün tedariki, gerekse koşulsuz hizmet politikası ile sektör içerisinde yerini almıştır.

Sektörde MUTFAK KİLER SİSTEMLERİ ve AKSESUAR konusunda artan Pazar talebini değerlendiren firmamız, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerimizin değerli destekleri ile krom kaplama dahil her türlü üretim safhasının kendi bünyesinde yer aldığı üretim tesislerini 2003 yılı itibari ile hizmete sokmuştur. 

Arta ihracat talepleri ve Türkiye pazarındaki konumumuz, mevcut üretim tesislerimizi geliştirmemiz konusunda bize cesaret vermiş olup, 2007 yılında 23.000m² arazi üzerinde 12.000m² kapalı alana yayılmış olan modern yeni tesislerimizi kurmamızı sağlamıştır. 

Yeni fabrikamızda bilgisayar kontrollü tam otomatik krom kaplama, boyama tesislerimiz ve son sistem punta makinelerimiz ile, siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet vermek arzusundayız. Her zaman kaliteyi amaç edinen firmamız, toptancılar vasıtası ile geniş bir pazarlama ağı oluşturmuş ve son kullanıcıya bu şekilde ulaşmayı hedeflemiştir. 
Kent Dış Ticaret Ltd.Şti. kısa sürede VIOLE markası ile, Kiler Sistemleri pazarında istediği düzeyi, kaliteve satış kapasitesi olarak yakalamış olup, özellikle yurt dışından gelen olumlu değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak, dünya standartlarına uygun üretimini her geçen gün yeni ürünlerle destekleyerek, sizlere ulaştırmayı bir görev bilir.

Vermiş olduğumuz “2 yıl garanti” ile ürünlerimize olan güvenimizi müşterilerimiz ile paylaşmaktayız. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü Kurumu’nca ürün kalitemiz belgelenerek, sektörümüzde ilk kez “TSEK” sertifikası ile ürünlerimizi sunma gururuna eriştik.

Firmamız yine bununla yetinmeyerek, tüm dünyada geçerliliği olan “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi”,”ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” sertifikalarını da alarak, kalitenin yanında çevre ve iş güvenliğinede verdiği önemi ortaya koyarak önemli bir adım atmıştır.

Sektörün taleplerini karşılamak için çalışmalarını titizlikle sürdüren firmamız, yeniliklerini sunmaya devam edecektir. 

EFE KALAYCIOĞLU 
    GENEL MÜDÜR